by: admin
Category :Sport

SIMONA-HALEP-

loading...

Simona Halep (locul 5 WTA) a învins-o  în două seturi, 6-2, 6-4 pe Ekaterina Makarova, locul 32 WTA şi s-a calificat în optimile turneului de la Indian Wells, dotat cu premii de peste 6,2 milioane de dolari.

Simona Halep a controlat primul set, unde a pierdut doar două game-uri. În actul secund românca a început perfect şi a condus cu 2-0. Makarova a revenit şi a egalat la 2, apoi cele două combatante au mers cap la cap.

La scorul de 5-4 în favoarea sa, Simona a cerut intervenţia lui Darren Cahill, australianul „oferindu-i” cheia succesului.
Cu doar 14 erori neforţate, faţă de 26 ale rusoaicei Makarova, Simona Halep învinge într-o oră şi 5 minute și va juca pentru un loc în sferturile de finală împotriva Barborei Strycova, din Cehia, locul 37 WTA.