Bravo, Simona! Halep o învinge pe americanca Madison Keys și se va duela, în sferturile de la Wimbledon, cu o adversară în mare formă

halep1

Simona Halep (5 WTA) a învins-o pe  americanca Madison Keys, în optimile turneului de la Wimbledon, scor 6-7, 6-4, 6-3.

Simona se va duela în sferturile de finală cu Angelique Kerber, locul 4 WTA, care a trecut de Miskai Doi, locul 49 WTA, scor 6-3, 6-1.

Halep a pierdut primul set la tie-break, scor 6-7, după care a întors soarta meciului, câștigând următoarele seturi cu 6-4, 6-3.

Adversara Simonei Halep din sferturile de finală, Angelique Kerber (Germania, 4 WTA), este campioana de la Australian Open 2016. Se anunță o partidă echilibrată, ambele sportive fiind în mare formă la acest turneu.